לקוחות נכבדים! עקב החלטת הממשלה על אי קיום מופעי תרבות ופנאי משרדינו סגורים זמנית עד הודעה חדשה.
לצערנו לא ניתן לטפל בו זמנית בכל הביטולים, לכן תהליך ביטול ההזמנות יבוצע בהדרגה קרוב למועד של כל מופע.
כל הפניות בכתב בלבד באמצעות קישור יצירת קשר עם הנהלת האתר בתחתית הדף. עמכם הסליחה.
גרסה לגולשים עם מוגבלויות גרסה לגולשים עם מוגבלויות
הסל נשמר ל 00:00 דקות

קופת !BRAVO

קרקס

קרקס בולשוי מסנט-פטרבורג

ארכיון תאריך: 17 דצמבר 2010 - 1 ינואר 2011

משך: שעתיים, כולל הפסקה

רכישת כרטיס הכרחית לילד בכל גיל

מומלץ לגילאים 4 ומעלה


הקרקס בולשוי מסנט-פטרבורג יקיים בישראל מופעים חגיגיים בערב הסילבסטר, המיועדים לילדים ולמבוגרים. כל ילד יקבל מתנה מסנטה קלאוס והשלגיה.

לפני למעלה מ-130 שנה, ב-26 בדצמבר 1877, נערכה הופעת הבכורה של הקרקס במשכן הקבע שלו בסנקט-פטרבורג, אז בירת רוסיה. הבניין, שהיה למשכן הקרקס נחשב בזמנו לאחד ממבני הקרקס היפים באירופה. תאריך זה נחשב ליום תחילת פעילותו של הקרקס בולשוי מסנקט-פטרבורג.

היוזם של בניית משכן הקבע לקרקס הוא גאטנו צ'יניזלי, מאלף, רוכב ואומן קרקס איטלקי, ראש משפחה רחבה של אנשי קרקס, שהתיישב עם הקרקס שלו בסנקט-פטרבורג בימי הצארים. עד שנת 1917 קרקס זה כונה הקרקס של צ'יניזלי. הקרקס היה ביתם של אנשי קרקס מפורסמים מכל העולם וביניהם הליצנים המפורסמים בילי גיידן ו- ז'אקומינו, הרוכבת מדמואזל אדל, הלוליינית מיס זינוביה, הליצנים והמאלפים הרוסיים, האחים אנטולי ו-ולדימיר דורוב.

מלחמת העולם השניה והמצור שהטילו הגרמנים על סנקט-פטרבורג (אז - לנינגרד) אילצו את הקרקס להפסיק את ההופעות, אך כבר ב-28 בנובמבר 1944, עוד לפני סיום המלחמה, הוא חזר לתפקד.

החל מה-14 באוקטובר 2002, לאור השינוי במעמדו, הקרקס האגדי והוותיק ביותר ברוסיה, שבינואר 2008 מלאו לו 130 שנה, מכונה "קרקס בולשוי מסנט-פטרבורג". לקרקס ישנן אפשרויות להעלות מופעי קרקס על המים ועל הקרח. במשכן הקרקס ישנן 2345 מקומות ישיבה. כיום ניתן לחזות בו בהופעות של מיטב האומנים של רוסיה, הממשיכים להלל את אומנות הקרקס ברחבי העולם.

גילית שגיאת כתיב? סמן טקסט באמצעות העכבר ולחץ Ctrl+Enter